Toczenieb

Toczenie

Rodzaj obróbki skrawaniem (np. metalu, drewna, tworzyw sztucznych) stosowany najczęściej do obrabiania powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych przedmiotów w kształcie brył obrotowych. Istnieje możliwość uzyskiwania metodą toczenia również innych kształtów niż obrotowe. Podczas toczenia obrabiany materiał obraca się, a narzędzie (nóż tokarski) wykonuje ruch posuwisty.

Toczenie prętów - na czym polega?

Toczenie prętów to proces obróbki wiórowej realizowany przy pomocy noży tokarskich na materiale, który umieszczony jest w uchwycie tokarki i zostaje wprawiony w ruch obrotowy. Nóż tokarski zamontowany w głowicy obrabiarki przesuwa się równolegle lub prostopadle względem osi obróbki, precyzyjnie usuwając przy tym kolejne warstwy wierzchnie materiału w celu uzyskania pożądanej średnicy i chropowatości pręta. Proces obróbki skrawaniem prowadzony w ten sposób pozwala na uzyskanie gotowych prętów, które spełniają określone wymagania jakościowe i z powodzeniem mogą być stosowane do szeregu zastosowań.
Toczenie3

Precyzyjne toczenie z pręta

Działalność produkcyjna dotycząca toczenia z pręta prowadzona przez Zakład Produkcyjno-Szkoleniowy realizowana jest przy zastosowaniu bardzo dobrze wyposażonych hal produkcyjnych i znajdujących się na nich stanowisk roboczych. Bogato wyposażony park maszynowy oraz wysokiej jakości sprzęt, narzędzia obróbkowe i materiały konstrukcyjne pozwalają na realizowanie wydajnych procesów produkcyjnych przy zachowaniu wysokiej precyzyjni wykonania komponentów. Równie istotna dla skutecznego funkcjonowania Zakładu Produkcyjno-Szkoleniowego jest wyszkolona kadra pracownicza, która doskonale zna właściwości stali, co pozwala na dobierania prawidłowych parametrów obróbkowych, takich jak prędkość skrawania czy posuw na ostrze dla obrabianego materiału.

Dbałość o każdy szczegół prowadzonej produkcji sprawia, że toczenie z pręta prowadzone w Zakładzie Produkcyjno-Szkoleniowym jest procesem niezwykle wydajnym i precyzyjnym. Umożliwia to odpowiednie manipulowanie materiałem wejściowym w taki sposób, aby wydobyć z niego pożądany kształt i spełnić wysokie wymagania jakościowe stawiane wytwarzanym elementom. Dzięki temu pręty toczone charakteryzują się wąską tolerancją wymiarową, niską chropowatością i wysoką czystością.

Pręty toczone - gdzie są wykorzystywane?

Pręty toczone w Zakładzie Produkcyjno-Szkoleniowym to wysokiej klasy wyroby charakteryzujące się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi i jakościowymi. Wykorzystywane są one do wytwarzania różnego rodzaju elementów - konstrukcji stalowych, części taborów kolejowych, mebli, galanterii ogrodowych, ogrodzeń i balustrad oraz szeregu innych drobnych wyrobów ze stali. Produkowane przez Zakład Produkcyjno-Szkoleniowy, pręty toczone dostarczane są także jako półwyroby zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw prowadzących swoją działalność w Polsce i za granicą. Doskonale sprawdzają się one w branży motoryzacyjnej, medycznej, lotniczej, górniczej, mechaniki precyzyjnej i wielu innych obszarach działalności przemysłowej.
Toczenie4

Usługi na indywidualne zamówienie

Zakład Produkcyjno-Szkoleniowy nie jest typową fabryką, która robi produkty na masową skalę. Prowadzimy produkcję małoseryjną, co oznacza, że wytwarzamy elementy w niewielkiej ilości na indywidualne zamówienie. Pozwala to na uzyskanie efektu, który ściśle odpowiada potrzebom Klienta. Jeśli potrzebujesz nietypowego elementu lub części zamiennej, która nie jest ogólnodostępna, skontaktuj się z Zakładem Produkcyjno-Szkoleniowym. Podejmujemy współpracę zarówno z przedsiębiorstwami, jak i osobami prywatnymi.
Toczenie1