Gwintowanie Tlo

Gwintowanie

Gwintowanie to niezwykle ceniona i popularna metoda obróbki skrawaniem. Gwintowanie metali można zastosować kiedy mamy do czynienia z kształtowaniem gwintów wewnętrznych i zewnętrznych. Do osiągnięcia efektu, który chcemy mieć, trzeba skorzystać z odpowiedniego urządzenia takiego jak frezarka, wiertarka, także za pomocą szlifierki do gwintów.

Jakie są funkcje gwintu?

Do zasadniczych funkcji gwintu należy zaliczyć:

  • Zmianę ruchu obrotowego na ruch postępowy
  • Tworzenie połączeń mechanicznych
  • Występowanie przełożenia siłowego


Gwintowanie metalu jest procesem produktywnym i oszczędnym. W czasie trwania procesu wykorzystywana jest bardzo duża prędkość skrawania i wysoka trwałość. To właśnie za pomocą gwintowania metalu można wykonać popularne zarysy gwintów bez względu na typ obrabiarki, jaki mamy do dyspozycji.
Gwintowanie

Trzy rodzaje gwintowania metalu

  • Gwintowanie ręczne zewnętrzne wykonywane jest za pomocą specjalnych maszynek
  • Gwintowanie ręczne wewnętrzne wykonywane jest za pomocą gwinciarki albo gwintowników
  • Gwintowanie maszynowe można przeprowadzić na tokarce, szlifierce do gwintów albo frezarce
  • Gwintowanie za pomocą obróbki plastycznej to wygniatanie metalu za pomocą specjalnych walcarek przeznaczonych do gwintów. Ten sposób gwintowania można przeprowadzić także z pomocą metody walcowania

Gwintowanie otworów to umiejętność, która pozwoli uzyskać taki otwór w metalu, w który będzie można wkręcić śrubę, Takie nacięcie musi być bez przerw i proste, aby śruba mogła być solidnie wkręcona w wywiercony otwór.

Gwintowanie prętów, czyli gwintowanie zewnętrzne wykonuje się z pomocą specjalnych narzynarek. Narzynarki nakłada się na przedmiot, który jest obrabiany. Tutaj średnica gwintu musi być dostosowana do średnicy, jaką posiada pręt.

Mechaniczne gwintowanie otworów nie wymaga wysiłku i jest dużo bardziej komfortowe. Jest to bardzo szybka i precyzyjna metoda. Tutaj należy użyć narzędzi i do nich należy specjalna gwintownica - gwinciarka albo wiertarka. Do takiego mechanicznego gwintowania metalu używane są mechaniczne gwintowniki, które mają za zadanie narzynać, zdzierać i wykańczać gwint.

Specjalistyczna obróbka skrawaniem

Wysoko specjalistyczna obróbka skrawaniem metali wymaga działań, które będą bardzo precyzyjne. Wymagane są również duże kompetencje, aby produkt, który zamawia Klient, był odpowiedni. Do tego potrzebne jest wieloletnie doświadczenie w branży, profesjonalny sprzęt, a jakość gwintowanych elementów metalowych będzie na bardzo wysokim poziomie.
Gwintowanie 2

Usługi na indywidualne zamówienie

Zakład Produkcyjno-Szkoleniowy nie jest typową fabryką, która robi produkty na masową skalę. Prowadzimy produkcję małoseryjną, co oznacza, że wytwarzamy elementy w niewielkiej ilości na indywidualne zamówienie. Pozwala to na uzyskanie efektu, który ściśle odpowiada potrzebom Klienta. Jeśli potrzebujesz nietypowego elementu lub części zamiennej, która nie jest ogólnodostępna, skontaktuj się z Zakładem Produkcyjno-Szkoleniowym. Podejmujemy współpracę zarówno z przedsiębiorstwami, jak i osobami prywatnymi.
Gwintowanie Indywidualne