Onas (3)

Spawanie

Spawaniem nazywa się łączenie ze sobą elementów metalowych przez ich miejscowe stopienie palnikiem gazowym (acetyleno-tlenowym) lub łukiem elektrycznym. W obu przypadkach osiąga się temperaturę powyżej 3000oC.
Spawanie należy do najlepszych sposobów łączenia, zapewnia dobrą wytrzymałość połączeń oraz ich szczelność.

Spawanie - przebieg procesu

Spawanie stanowi proces łączenia poszczególnych elementów wykonanych z tego samego materiału. Pierwszym etapem jest podgrzanie miejsca spojenia, doprowadzając stopienia jego brzegów. W celu zwiększenia efektywności spawania metali dodawane jest tzw. spoiwo w postaci:
  • drutów spawalniczych
  • elektrod
  • specjalistycznych prętów

Po zastygnięciu wspomniane wyżej elementy stanowią część spoiny. Źródłem ciepła odpowiedzialnym za nagrzanie materiałów jest z kolei łuk spawalniczy, przepływający między elektrodą a spawanym elementem.
Spawanie3

Metody spawania

Spawanie elektryczne stanowi proces wykonywane zarówno przez pojedynczą jednostkę, jak i również w systemie przemysłowym, wykorzystując w tym celu profesjonalne spawarki. Z tego względu wyróżniamy takie techniki pracy jak:
  • spawanie w osłonie gazowej MIG/MAG
  • spawanie elektrodami otulonymi MMA
  • spawanie łukową nietopliwą elektrodą TIG
  • spawanie gazowe
  • Spawanie elektrodą wolframową TIG
Z całą pewnością najpopularniejszą metodą jest wariant MIG/MAG, wytwarzający łuk elektryczny w oparciu o drut spawalniczy. Wspomniany element pod wpływem wysokiej temperatury ulega stopieniu, wypełniając tym samym szczelinę montażową między dwoma materiałami. Do zalet spawania w osłonie gazowej należy bez wątpienia wysoka wydajność całego procesu, a także możliwość pracy we wszystkich pozycjach.

Szczególną rolę w metodzie MIG/MAG odgrywa technika samego spawacza, przekładająca się na jakość łuku oraz późniejszej spoiny. Z tego względu gwarantujemy dobór wyłącznie pracowników wykwalifikowanych, wykonujących usługi spawalnicze z najwyższą starannością!
Spawanie4

Spawanie metali a bezpieczeństwo

W procesie spawania metali szczególną rolę odgrywają posiadane umiejętności, doświadczenie, a także specjalistyczna wiedza. Mając na uwadze wspomniane aspekty, świadczymy usługi spełniające najwyższe standardy na rynku.

Zawsze dbamy o bezpieczeństwo w trakcie pracy. Odpowiednie zabezpieczenie i zaawansowany sprzęt pozwala na skuteczną ochroną przed jasnym światłem, promieniowaniem UV, poparzeniami skóry, a także dymem oddziałującym na układ oddechowy. Korzystając z naszych usług, masz gwarancję należycie wykonanej pracy, rezygnując z ryzyka uszczerbku na zdrowiu.

Usługi na indywidualne zamówienie

Zakład Produkcyjno-Szkoleniowy nie jest typową fabryką, która robi produkty na masową skalę. Prowadzimy produkcję małoseryjną, co oznacza, że wytwarzamy elementy w niewielkiej ilości na indywidualne zamówienie. Pozwala to na uzyskanie efektu, który ściśle odpowiada potrzebom Klienta. Jeśli potrzebujesz nietypowego elementu lub części zamiennej, która nie jest ogólnodostępna, skontaktuj się z Zakładem Produkcyjno-Szkoleniowym. Podejmujemy współpracę zarówno z przedsiębiorstwami, jak i osobami prywatnymi.
Spawanie2