Slusarstwo

Prace ślusarskie

Ślusarstwo to ręczna lub wspomagana narzędziami obróbka metali na zimno, które polega na wytworzeniu różnych konstrukcji metalowych, mniej jak i bardziej skomplikowanych, montażu lub naprawie urządzeń technicznych. Produktami końcowymi mogą być zamki, klucze, okucia, narzędzia.
Przy pracach ślusarskich wykorzystuje się proste narzędzia elektryczne: wiertarki, polerki, szlifierki ostrzarki, szlifierki kątowe, przecinaki, klucze monterskie, spawarka elektryczna, jak i narzędzia pomiarowe - szczelinomierz, suwmiarka, kątomierz czy poziomica.

Precyzyjne prace ślusarskie

Do ślusarstwa zaliczyć można dwa rodzaje obróbki materiału – obróbkę ścierną, do której zaliczamy szlifowanie i polerowanie oraz obróbkę wiórową, która obejmuje toczenie, wiercenie, czy też frezowanie. Pozostałe czynności zaliczane do prac ślusarskich to cięcie (blach, prętów, rur), prostowanie czy gięcie, gwintowanie, spawanie, lutowanie, trasowanie (wytyczanie linii na powierzchni metalu, na podstawie których wycinany jest określony kształt), jak i również weryfikację sprawności stanu technicznego maszyn czy ustalanie przyczyn ich uszkodzeń.

Najpopularniejszą usługą ślusarską jest pogotowie do zepsutego zamka w domu lub samochodu – w przypadku zepsucia, zatrzaśnięcia lub po prostu zgubienia klucza. Wśród innych usług znajdziemy: dorabianie kluczy, zabezpieczenie zamków, montaż zamków, konserwację zabezpieczeń, montaż instalacji systemów bezpieczeństwa, ale również ostrzenie noży. Dodatkowo dostępne są bardziej skomplikowane usługi, np. wykonywanie konstrukcji stalowych - wykonywanie bram, ogrodzeń na specjalne zamówienie, stworzenie poręczy czy balustrad, obróbka skrawaniem (usuwanie określonych warstw naddatku), cięcie czy zaginanie.

Usługi ślusarskie na najwyższym poziomie

Możliwości obróbki metalu są naprawdę szerokie, ważne jest, aby prace zlecić zaufanemu specjaliście, który spełni oczekiwania Klienta. Wysoka jakość wykonania ma szczególne znaczenie estetyczne, ale przede wszystkim istotne jest, by wykonane konstrukcje stalowe spełniały normy bezpieczeństwa.

Zakład Produkcyjno-Szkoleniowy zapewnia kompleksową obsługę w zakresie prac ślusarskich. Nasi pracownicy zlecenia wykonują ze szczególną precyzją, cechuje ich cierpliwość oraz staranność w wykonaniu. Zyskując doświadczenie na rynku od wielu lat, zapewniamy najwyższej klasy usługi ślusarskie.
Slusarstwo3

Usługi na indywidualne zamówienie

Zakład Produkcyjno-Szkoleniowy nie jest typową fabryką, która robi produkty na masową skalę. Prowadzimy produkcję małoseryjną, co oznacza, że wytwarzamy elementy w niewielkiej ilości na indywidualne zamówienie. Pozwala to na uzyskanie efektu, który ściśle odpowiada potrzebom Klienta. Jeśli potrzebujesz nietypowego elementu lub części zamiennej, która nie jest ogólnodostępna, skontaktuj się z Zakładem Produkcyjno-Szkoleniowym. Podejmujemy współpracę zarówno z przedsiębiorstwami, jak i osobami prywatnymi.
Slusarstwo2