Frezowanie

Frezowanie

Rodzaj obróbki skrawaniem, w której ruch obrotowy zawsze wykonuje narzędzie, a ruch posuwowy (w zależności od konstrukcji obrabiarki, na której jest prowadzona obróbka) wykonywany jest również przez narzędzie lub przez przedmiot obrabiany.

Frezowanie jako zaawansowany proces obróbki materiału

Jednym z najnowszych i najbardziej innowacyjnych procesów frezowania powierzchni jest obróbka 5-osiowa. Od ponad 20 lat proces ten jest używany do obróbki skomplikowanych kształtów, takich jak łopatki turbin. Frezowanie powierzchni to proces, który służy do usuwania niewielkich ilości materiału z przedmiotu obrabianego, aby był gładszy, twardszy i/lub cieńszy. Podczas frezowania powierzchniowego materiał jest usuwany z powierzchni przedmiotu obrabianego za pomocą obrotowego narzędzia tnącego (lub noża) z ostrymi zębami lub ziarnami ściernymi na jego obwodzie. Zazwyczaj frez może zapewniać szybkie usuwanie materiału i wysokiej jakości wykończenia w zastosowaniach produkcyjnych.
Frezowanie

Frezowanie powierzchni płaskich

Proces frezowania płaskich powierzchni jest procesem subtraktywnym, który wycina cechy z litego bloku. W celu uzyskania pożądanego kształtu i rozmiaru wykorzystuje różne narzędzia do usuwania materiału. Proces frezowania jest najpopularniejszą techniką wytwarzania części metalowych, elementów z tworzyw sztucznych i wyrobów z drewna. Proces frezowania płaskich powierzchni można podzielić na dwa etapy: frezowanie zgrubne i frezowanie wykańczające. Frezowanie zgrubne usuwa większość materiału niezbędnego do uzyskania pożądanego kształtu, a frezy wykańczające usuwają wszelkie niedoskonałości, które mogły powstać podczas etapu zgrubnego.

Frezowanie powierzchni kształtowych

Dzięki stosunkowo niskim nakładom pracy (w zakresie procesów skrawania) oraz znacznej poprawie wdrażania technologii procesu, cykl frezowania stał się główną techniką obróbki dla obrabiarek wielkogabarytowych, której wskaźniki ekonomiczne i techniczne bezpośrednio wpływają na konkurencyjność wyrobów. Chropowatość powierzchni można rozsądnie kontrolować poprzez proces frezowania. Frezowanie powierzchni kształtowych odbywa się zwykle na dwa podstawowe sposoby: frezowanie swobodne powierzchni kształtowych, frezowanie profilowe powierzchni kształtowych. Ten rodzaj procesu można wykorzystywać do obróbki bardzo skomplikowanych kształtów.
Frezowanie Powierzchni Ksztaltowych

Usługi na indywidualne zamówienie

Zakład Produkcyjno-Szkoleniowy nie jest typową fabryką, która robi produkty na masową skalę. Prowadzimy produkcję małoseryjną, co oznacza, że wytwarzamy elementy w niewielkiej ilości na indywidualne zamówienie. Pozwala to na uzyskanie efektu, który ściśle odpowiada potrzebom Klienta. Jeśli potrzebujesz nietypowego elementu lub części zamiennej, która nie jest ogólnodostępna, skontaktuj się z Zakładem Produkcyjno-Szkoleniowym. Podejmujemy współpracę zarówno z przedsiębiorstwami, jak i osobami prywatnymi.
Frezowanie Zamowienie