Ciecie Tlo

Cięcie oraz gięcie

Stalowe wyroby są dostępna na rynku w formie półproduktów różnego typu. Postawić można na rury, pręty, blachy o wielu wymiarach i przygotowane do konkretnego wykorzystania. Przed wykonaniem procesu technologicznego stosuje się odpowiednie rozwiązania, jakie są związane z wielkością prętów i blach. Wymiarowanie odbywa się dzięki cięciu różnorodnymi metodami. Wiele zależy od oczekiwanej dokładności i prędkości, jak też od długości, grubości lub gatunku blachy.

Cięcie blach i prętów

Okazuje się, że inne metody mogą sprawdzać się przy wycinaniu kształtów z blachy, a inne przy cięciu prętów stalowych. W tym wypadku obróbka metali stawia na nowoczesne metody, jakie są wykonywane przez specjalistów. Jeśli chodzi o stal, stosuje się najczęściej obróbkę plastyczną, cieplną lub ubytkową. Każda opcja ma wiele cech i pozwala uzyskać pożądane efekty.
Ciecie

Obróbka termiczna

Cięcie prętów może odbywać się za pomocą obróbki termicznej, jaka wymaga rozgrzani metalu do danej temperatury. Cięcie wpływa na fragmenty, jakie są położone tuż przy linii cięcia, a zakres oddziaływań jest różny. Największy zakres dotyczy palników gazowych, a najmniejszy cięcia laserowego. Laserowe cięcie wpływa na niewiele strat materiału, co zawsze jest mile widziane. Ponadto, specjaliści uzyskują precyzyjne krawędzie i wysoką jakość. Ta metoda pozwala stosować różne linie cięcia - krzywe, łamane, proste.

Obróbka plastyczna

Cięcie blach może stawiać na obróbkę plastyczną, jaką wykorzystuje krawędzie tnące o twardości większej od danego materiału. Krawędzie mają na celu wywierać nacisk na powierzchnię metalu, jaki ulega upłynnieniu dzięki dużej sile. W miejscu nacisku ostrza dochodzi do pęknięcia. W takiej sytuacji stosuje się wykrojniki lub gilotyny, co dotyczy zazwyczaj blach stalowych. Cieńsze pręty i blachy wymagają użycia specjalnych nożyc. Ogromnym atutem obróbki tego typu jest brak przekształceń poza strefą cięcia i brak oddziaływań termicznych.
Giecie

Obróbka ubytkowa

Obróbka ubytkowa odznacza się różnymi rodzajami skrawania. Warstwami odspajane są fragmenty materiału do obrabianego przedmiotu, w postaci wiórów. Jest to związane z kontaktem powierzchni z ostrzem o danej twardości i geometrii. Krawędź tnąca narzędzia działa tak, że wywiera na materiał mechaniczny nacisk, korzystając z ruchu obrotowego lub posuwistego. Zazwyczaj w tym wypadku stosuje się frezowanie. Pozwala ono nadawać nawet skomplikowane kształty. Piła z kolei pozwala na prostolinijne cięcie prętów i blach. Nowoczesne urządzenia są w tym wypadku niezbędne.

Usługi na indywidualne zamówienie

Zakład Produkcyjno-Szkoleniowy nie jest typową fabryką, która robi produkty na masową skalę. Prowadzimy produkcję małoseryjną, co oznacza, że wytwarzamy elementy w niewielkiej ilości na indywidualne zamówienie. Pozwala to na uzyskanie efektu, który ściśle odpowiada potrzebom Klienta. Jeśli potrzebujesz nietypowego elementu lub części zamiennej, która nie jest ogólnodostępna, skontaktuj się z Zakładem Produkcyjno-Szkoleniowym. Podejmujemy współpracę zarówno z przedsiębiorstwami, jak i osobami prywatnymi.
Ciecie 3