About Us

O FIRMIE

                         

           TAK BYŁO                                                 TAK JEST

       Zakład Produkcyjno – Szkoleniowy Janusz Gumularz jest kontynuacją 150-letniej tradycji Warsztatów Produkcyjno – Szkoleniowych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Nowym Sączu.

      W roku 1992 nastąpiły przekształcenia własnościowe zakładów, które przeszły w ręce prywatne. Początkowo firma miała swoją siedzibę w ZNTK Nowy Sącz. Od 2003r Zakład przeniesiony został do własnych pomieszczeń w Nowym Sączu przy ulicy Wyspiańskiego 28.
          Zakład trudni się dwojaką działalnością, a mianowicie produkcyjno-usługową i szkoleniową.

Działalność produkcyjno – usługową realizujemy na bardzo dobrze wyposażonych stanowiskach. Firma posiada szeroki park maszyn i urządzeń, oraz dysponuje budynkami i pomieszczeniami niezbędnymi do prowadzenia poniżej przedstawionych zadań i działalności. Mamy kilka działów produkcyjnych i usługowych takich jak: 
• Obróbka mechaniczna posiada następujące maszyny: tokarki, frezarki, wiertarki stołowe i kolumnowe, giętarki mechaniczne, gilotyny, piły mechaniczne i prasy. 
• Spawalnia – umożliwia spawanie elementów stalowych, aluminiowych, ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Posiadamy certyfikat Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach
• Stolarnia – posiada piły, frezarki, grubościówkę, oklejarkę do mebli,
• Naprawy pojazdów mechanicznych – umożliwiających przeglądy okresowe wózków widłowych, naprawy samochodów ciężarowych średniotonażowych, dostawczych, osobowych.
Zakład wytwarza: części do maszyn i urządzeń, części do wagonów i lokomotyw, konstrukcje stalowe, ogrodzenia, bramy i balustrady, meble ogrodowe, oraz drobne wyroby z metali i drewna. 

Swoją produkcję i usługi świadczymy na rzecz:
- Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego kolei regionalnych i intercity – części do wagonów i lokomotyw, 
- górnictwa – np. elementy przenośników, złączki łańcuchów,
- przedsiębiorców w kraju i zagranicą,
- osób prywatnych.
Produkcja w Zakładzie kierowana jest nie tylko do rodzimych odbiorców. Nasze wyroby produkujemy do Niemiec, Austrii, Włoch. Przykładami są:
- napinacze do łańcuchów samochodowych (Austria),
- stojaki reklamowe do lin i łańcuchów (Włochy)
- uchwyty lasera (Niemcy)

Zakład Produkcyjno – Szkoleniowy swoje usługi i produkcje wykonuje solidnie i terminowo. Dowodem są opinie naszych partnerów gospodarczych zawarte na naszych stronach. Od wielu lat uczestniczymy również w programie „Rzetelna firma”.
Działalność szkoleniowa skierowana jest do młodzieży uczącej się w różnych zawodach oraz osób dorosłych. Szkolenia takie zlecane są przez szkoły, biura pracy, inne podmioty gospodarcze oraz osoby indywidualne.
Dla młodzieży i dorosłych w ramach działalności szkoleniowej oferuje kursy i szkolenia: operatorów wózków jezdniowych (widłowych), ślusarza, spawacza, obsługi pilarek i kos spalinowych, tokarza i frezera, przedsiębiorczości, obsługi kasy fiskalnej, fryzjerstwa, manicure i pedicure, masażu, rachunkowości, małej księgowości, obsługi komputerów, kursy MS Office, kursy sprzedawców z obsługą kasy fiskalnej i wózka widłowego itp.

Szczegółowe informacje dotyczące naszej oferty na następnych stronach serwisu.